ÚVODNÍ STRÁNKA - AKTUALITY

Prohlížíte si stránky Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Černilově. Černilov je obec ve východních Čechách, která leží asi 10 km severovýchodně od Hradce Králové - na silnici II / 308.

Náš černilovský evangelický sbor má za sebou velmi bohatou, zajímavou - i různorodou historii. Dnes je nám potom darována možnost radovat se z milé a přívětivé přítomnosti. Sbor tedy rozhodně nejsme velký - naopak v naší církvi patříme k těm nejmenším. To nám ovšem vůbec nevadí, jen se podívejte jak se máme fajn - a to i přes to, že se vlastně téměř všichni vejdeme na jednu hezkou fotku.

náš sbor

Členové sboru se schází pravidelně každou neděli v 9 hodin k bohoslužbám. Ty se konají v letním období v kostele, v zimě v bývalé evangelické škole.

Biblické hodiny probíhají dle domluvy jednou za dva týdny ve středu na faře. Vede farářka Rut Brodská

Děti školního věku se (kromě prázdnin) scházejí každý týden v pátek od 14.00 hodin společně s dětmi z královéhradeckého sboru na faře v Hradci Králové. Vede farářka Rut Brodská

Naší sborovou kazatelkou (na poloviční pracovní úvazek) je farářka Rut Brodská .

Sbor řídí (dle platného církevního zřízení) skupina zvolených osob tzv. staršovstvo, tj.:

Rut Brodská - farářka
Jiří Kupka - kurátor

Vilém Černý
Miroslav Holeček
Eva Jelínková
Václav Macek
Bohumila Raisová

Náhradníky jsou:
1. Věra Jarkovská
2. Josef Kupka

V pátek 9.6.2017 jste zváni na každoroční Noc kostelů.

Poděkování

Děkujeme firmě "Účetní kancelář Medková v.o.s." z Nového Bydžova, která se ochotně ujala vedení účetnictví našeho farního sboru, stejně tak jako daňového poradenství a též i dalších nově předepsaných záležitostí ve finanční oblasti. V naší malé farnosti je tato služba pro nás pomocí velmi cennou.

Naše poděkování patří naší Obci Černilov. Díky jejímu velmi vstřícnému přístupu je u nás možné pořádat různé, i větší akce a setkání (např. dny mládeže, seniorátní konvent a další). Jsme opravdu velmi rádi, že je dáno našemu farnímu sboru tak dobře vycházet a spolupracovat s představiteli naší obce, zastupitelstvem i všemi pracovníky obecního úřadu.

další obrázky z opravy fasády fary najdete zde Děkujeme zednické firmě pana Jaroslava Hynka z Černilova, která velmi pěkně opravila a následně dokončila fasádu naší fary. Touto stavební akcí je tak uzavřena rozsáhlá přestavba fary, která byla započata v 90. letech minulého století.

Velmi nás těší, že si naše stránečky prohlížíte.